Adres
Şehremini Mahallesi Köprülümehmetpaşa sokak No:4/B Çapa- Fatih İstanbul

 

Compressiva® 

Lenfödem Bandaj Grubu

Kısa Çekişli Ödem Bandajları

Rlastik bandajdan daha rijit ve daha az esneyen özellikte bir bandaj grubudur. Piyasadaki elastik bandajlar gibi çok elastan içermemekle birlikte buna bağlı olarak fazla esnemez ve kullanım ömürleri daha uzundur.

Kronik bir lenfödem hastasının en ufak ödem ataklarına karşı herzaman elinin altında bulunması gereken bir seti muhakkak olmalıdır. Bandaj boyları 6cm x 5 mt – 8cm x 5 mt – 10 cm x 5 mt – 12 cm x 5 mt olarak değişmektedir.

Çok fazla tercih edilmemelerine rağmen bebek hastalarda kullanılmak üzere 4 cm x 5 mt ölçüsünde ve ayrıca yetişkin hastalarda kalça bandajlamasında kullanılan 20 cm x 5 mt olan boyları da mevcuttur.

Parmak Bandajları

Parmak Bandajları parmak gibi küçük uzuvların bandajlanmasında kullanılan Kısa Çekişli Bandajlara nazaran hareket kabiliyetini daha az kısıtlayıcı ve biraz daha soft bir basınç sağlayan ürünlerdir.

Parmaklar, parmak dipleri ve elinizin dorsuna kadar hafif bir basınçla ödem tedavinizin tamamlayıcı bir parçasıdır.

4 cm x 4 mt ve 6 cm x 4 mt olmak üzere 2 ayrı boyda parmak bandajları mevcuttur.

Tubuler Bandaj (Stokinet)

Tubuler bandaj Tb 9 ve Tb 12 olmak üzere iki ayrı boy olarak üretilmiş, bandajlama tedavisinin en altında cilt üstünde kullanılan ürün gamıdır.

Bandajlamaya başlamadan önce tedavi görecek uzuva giydirilir ve üstüne bandaj alt malzemeleri (pamuk, sünger vb) ürünler sarılır. Antialerjik bir ürün olması ile birlikte terlemenizi bakteri oluşumunu engellemenin yanı sıra bandaj altı malzemelerinin cilginiz üzerinde kaymasını engelleyecek oluklu bir yapıdadır. Tb 9 8 cm x 5 mt (esnetilmemiş) ölçülerinde kol veya çocuk bacaklarında kullanılmaya uygundur.

Tb 12 ölçüleri 12 cm x 5 mt (esnetilmemiş) olup daha çok bacaklarda kullanıma yönelik veya aşırı ödemli kollarda kullanıma uygun geniş ebatlardadır.

Soft Sünger

Sof Sünger bandaj altı ürünlerindendir. Kısa çekişli bandajlarla tedavi görecek uzuva verilen basıncın doğru bir şekilde yayılımını sağlamak amacı ile kullanılır.

10 cm x 2 mt ölçülerinde olup 3 mm kalınlığındadır.

Leno Soft

Bandaj altı ürünlerinden bir diğeri LenoSoft bandaj altı pamuğudur. Kısa çekişli ödem bandajları ile uzuva sağlanacak basıncı doğru ve dengeli bir şekilde yayılımını sağlama amacı ile bandaj altına dolgu malzemesi olarak kullanılır. 7,5 cm x 2,7 mt – 10 cm x 2,7 mt – 15 cm x 2,7 mt olmak üzere 3 ayrı boyu vardır.

Basınç Destek Ürünleri:

Kısa çekişli ödem bandajının uygulamasında bandaj ile ulaşılamayan girintili ve çukur bölgelerde veya sertleşmiş ödemin dağıtılması için kullanılan sert, yumuşak, dokulu veya dokusuz modelleri olan bandaj altı destek ürünleridir.

Kidney (Böbrek Şekilli Ped)

Ödem Pedleri ( 20 cm x 30 cm)

Dikey Oluklu Ped

Küçük Puantiyeli Ped

Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim